جستجو
Close this search box.

آبزیان زی خوراک

ماهی تازه زی خوراک

فواید مصرف ماهی

  • ماهی دارای ویتامین D محلول در چربی می باشد که ماده‌ای مغذی است و بیشتر مردم در معرض کمبود آن هستند. این ویتامین مانند هورمون استروئیدی در بدن عمل می‌کند.
  • ماهی چرب مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ دارد که برای سلامت قلب و عروق و درمان افسردگی بسیار مناسب می باشد.
  • ماهي يكي از منابع خوب آهن است و آهن در خونسازي نقش مهمي‌به عهده دارد. آهن موجود در ماهي به گونه‌اي است كه جذب آهن منابع گياهي را هم افزايش مي‌دهد بنابراين نقش مهمي‌در پيشگيري از كم خوني ناشي از فقر آهن به عهده دارد.
  • ماهي حاوي مقدار قابل توجهي ويتامين‌هاي گروه “B” می باشد و در تنظيم فعاليت سلول هاي عصبي و در نتيجه در سلامت سيستم عصبي و پوست تاثير دارند. همچنين بعضي از انواع ويتامين‌هاي گروه “B”در خون سازي نيز مؤثرند.
  • ماهي به مقدار كافي دارای روي مي‌باشد. روي يك ماده مغذي است كه در رشد كودكان و نوجوانان و نيز در بلوغ جنسي نوجوانان تاثير مهمي‌دارد. ماهي با دارا بودن روي به ميزان كافي مي‌تواند به رشد و تنظيم بلوغ جنسي كمك كند.

میگو تازه زی خوراک

  • میگو یکی از سخت پوستان دریایی است که اکثر آب های شور و شیرین جهان یافت می شود. میگو به دلیل اینکه بسیار خوشمزه و مغذی است به عنوان یکی از غذاهای پرطرفدار دریایی در سراسر جهان شناخته می شود. میگو مانند دیگر خوراکی های دریایی حاوی منابع غنی از کلسیم ، ید و پروتئین است. جالب است بدانید به دلیل اینکه بدن میگو تهی از آهن است رنگ خون آن آبی رنگ است. خون میگو فاقد آهن هست و به رنگ آبی رنگ می باشد و منبعی غنی از مس است. میگو از مواد غذایی محسوب می شود که در سرتاسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است.