جستجو
Close this search box.

سینه مرغ زی خوراک

سینه مرغ به اشکال زیر موجود می باشد:

  1. سینه با استخوان
  2. سینه بدون استخوان با بازو
  3. سینه بدون استخوان و بدون بازو(سینه صاف)

موارد استفاده سینه مرغ
بطور معمول سینه مرغ در تهیه انواع خوراک، خورشت، شنسیل، استیک و کبابها استفاده می گردد.

فواید مصرف گوشت مرغ

  • پیشگیری از سرطان و آلزایمر:

مرغ منبع بسیار مناسبی از پروتئین میباشد و ۱۲۰ گرم آن در حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می‌سازد. مرغ منبع بسیار مناسبی از ویتامین B3 (نیاسین) است که خاصیت ضد سرطان دارد. کدهای ژنتیکی (DNA) به ویتامین B3 نیاز دارد و کمبود آن به اندازه کمبود سایر ویتامین‌های گروه B در ارتباط مستقیم با بیماری‌های ژنتیکی می‌باشد. همچنین افرادی که نیاسین بیشتری از غذای ‏شان دریافت می ‏کردند در مقایسه با افرادی که نیاسین کمتری دریافت می ‏کردند احتمال ابتلا و یا پیشرفت بیماری آلزایمر در آنان کمتر بود.

  • جلوگیری از پوکی استخوان:

پروتئین برای جلوگیری از کاهش تراکم استخوان بسیار اهمیت دارد. البته می بایست به این نکته نیز توجه داشت که مصرف بیش ازن حد پروتئین نیز پوکی استخوان را تشدید می نماید. در نتیجه باید پروتئین را متعادل مصرف نمود.

  • متابولیسم انرژی:

مرغ منبع غنی از ویتامین B3 وB6 می‏ باشد. این ترکیب خوب ویتامینی ، مرغ را به عنوان یک غذای مفید برای متابولیسم بدن معرفی می‏ کند، زیرا هر دوی این ها برای تولید انرژی مهم هستند.

علاوه بر عملکرد نیاسین در DNA، این ویتامین برای تبدیل پروتئین‏ ها، چربی‏ ها و کربوهیدرات‏ های بدن به انرژی، ضروری و لازم می‏ باشد.

  • محافظت از چشم

این ماده غذایی منبع غنی از رتینول، لیکوپن، آلفا و بتاکاروتن میباشد که برای حفظ سلامت کلی چشم شما ضروری است. مصرف مرغ برای خشکی چشم یا شب کوری نیز مفید می باشد.

  • تقویت سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن به میزان کافی پروتئین ، آهن، منیزیم و پتاسیم نیاز دارد تا عملکرد مناسبی داشته باشد، که این مواد در مرغ به فراوانی وجود دارد. این مواد مغذی هنگام مصرف همزمان، سلولهای سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کنند.